IS66WVO32M8DBLL-166BLI
DigiKey Part Number
706-IS66WVO32M8DBLL-166BLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVO32M8DBLL-166BLI
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 256Mbit SPI - Octal I/O 166 MHz 24-TFBGA (6x8)
Category
Memory Interface
SPI - Octal I/O
Mfr
Clock Frequency
166 MHz
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)