IS66WVO16M8DALL-200BLI
DigiKey Part Number
706-IS66WVO16M8DALL-200BLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVO16M8DALL-200BLI
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 128Mbit SPI - Octal I/O 200 MHz 24-TFBGA (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IS66WVO16M8DALL-200BLI Models
Category
Memory Interface
SPI - Octal I/O
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
40ns
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.95V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)