IS66WVH32M8DALL-166B1LI is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 256Mbit HyperBus 166 MHz 36 ns 24-TFBGA (6x8)
IS66WVH32M8DALL-166B1LI
DigiKey Part Number
706-IS66WVH32M8DALL-166B1LI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVH32M8DALL-166B1LI
Description
IC PSRAM 256MBIT HYPERBUS 24TBGA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Clock Frequency
166 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
36ns
Packaging
Tray
Access Time
36 ns
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.95V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)