CMP-R033-1.0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMP-R033-1.0 |
Description | RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.033 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |