TC399XP256F300SBDKXUMA2
DigiKey Part Number
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC399XP256F300SBDKXUMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC399XP256F300SBDKXUMA2
Description
IC MCU 32BIT 16MB FLASH 516LFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit 10-Core 300MHz 16MB (16M x 8) FLASH PG-LFBGA-516-10
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC399XP256F300SBDKXUMA2 Models
Category
Program Memory Type
FLASH
Mfr
EEPROM Size
1M x 8
Series
RAM Size
2.47M x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.97V ~ 5.5V
Part Status
Active
Oscillator Type
Internal
Core Processor
TriCore™
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
32-Bit 10-Core
Mounting Type
Surface Mount
Speed
300MHz