TC297TP128F300SBCKXUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TC297TP128F300SBCKXUMA1 |
Description | IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA |
Manufacturer Standard Lead Time | 42 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Tri-Core 300MHz 8MB (8M x 8) FLASH PG-LFBGA-292-6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TC297TP128F300SBCKXUMA1 Models |
Category | Program Memory Size |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | EEPROM Size 384K x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | RAM Size 728K x 8 |
Part Status Active | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V |
DigiKey Programmable Not Verified | Data Converters A/D 84x12b, 10 x Sigma-Delta |
Core Processor TriCore™ | Oscillator Type External |
Core Size 32-Bit Tri-Core | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Speed 300MHz | Mounting Type Surface Mount |