ISG0616N10NM5HSCATMA1
DigiKey Part Number
448-ISG0616N10NM5HSCATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISG0616N10NM5HSCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISG0616N10NM5HSCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISG0616N10NM5HSCATMA1
Description
MOSFET 2N-CH 100V 19A 10WHITFN
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 100V 19A (Ta), 139A (Tc) 3W (Ta), 167W (Tc) Surface Mount PG-WHITFN-10-1
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4mOhm @ 50A, 10V
Manufacturer
Infineon Technologies
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 85µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
78nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4800pF @ 50V
Part Status
Active
Power - Max
3W (Ta), 167W (Tc)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Half Bridge)
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Package / Case
10-PowerWDFN
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
19A (Ta), 139A (Tc)