ISC045N03L5SATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC045N03L5SATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC045N03L5SATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC045N03L5SATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC045N03L5SATMA1
Description
MOSFET N-CH 30V 18A/63A TDSON
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 18A (Ta), 63A (Tc) 2.5W (Ta), 30W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISC045N03L5SATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
13 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
870 pF @ 15 V
Part Status
Obsolete
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 30W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.5mOhm @ 30A, 10V