ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1 |
Description | TVS DIODE 5.3VWM 15V PGTSLP37 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-TSLP-3-7 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Not For New Designs | Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Unidirectional Channels 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.3V (Max) | Package / Case SC-101, SOT-883 |
Voltage - Breakdown (Min) 6V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V | Base Product Number |