CY15B102QN-50SXI
DigiKey Part Number
448-CY15B102QN-50SXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B102QN-50SXI
Description
IC FRAM 2MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 2Mbit SPI 50 MHz 8 ns 8-SOIC
Category
Memory Organization
256K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
50 MHz
Packaging
Tube
Access Time
8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)