PMASF570S/11PC185/11PC185/36IN
DigiKey Part Number
3628-PMASF570S/11PC185/11PC185/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMASF570S/11PC185/11PC185/36IN
Description
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 1.85mm 5.80mm OD Coaxial Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
5.80mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
1.85mm to 1.85mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.85mm Plug
Frequency - Max
70 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
2nd Connector
1.85mm Plug