HF1016414
DigiKey Part Number
1441-1613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HF1016414
Description
IP54 10" FILTER FAN 115V 7035, B
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 159 CFM 4.69" L x 10.16" W x 10.12" H (119.0mm x 258.0mm x 257.0mm)
Category
Voltage - Input
115VAC
Manufacturer
Hoffman Enclosures, Inc.
Specifications
Fan, AC, Square, 159 CFM
Series
Size / Dimension
4.69" L x 10.16" W x 10.12" H (119.0mm x 258.0mm x 257.0mm)