DF80D-30P-0.5SD(51) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF80D-30P-0.5SD(51) |
Description | CONN PLUG 30POS SOLDER GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold 32-36 AWG, 40-46 AWG |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DF80D-30P-0.5SD(51) Models |
Category | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd | Fastening Type Latch Lock |
Series | Cable Termination Solder |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Wire Type Discrete or Ribbon Cable |
Part Status Active | Wire Gauge 32-36 AWG, 40-46 AWG |
Connector Type Plug | Features Closed End |
Contact Type Outer Shroud Contact | Contact Finish Gold |
Number of Positions 30 | Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Color Black |