DF65-6S-1.7C
DF65-6S-1.7C
DF65-6S-1.7C
DigiKey Part Number
H122506-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF65-6S-1.7C
Description
CONN RCPT HSG 6POS 1.70MM
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.067" (1.70mm)
EDA/CAD Models
DF65-6S-1.7C Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Active
Color
Beige
Contact Type
Female Blade Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.067" (1.70mm)