BM28B0.6-36DS/2-0.35V(53) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BM28B0.6-36DS/2-0.35V(53) |
Description | CONN RCPT 36POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 36 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BM28B0.6-36DS/2-0.35V(53) Models |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 0.6mm |
Number of Positions 36 | Height Above Board 0.024" (0.61mm) |
Pitch 0.014" (0.35mm) | Base Product Number |