M40-1100400
DigiKey Part Number
952-1826-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M40-1100400
Description
CONN RCPT HSG 4POS 1.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.039" (1.00mm)
EDA/CAD Models
M40-1100400 Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)