G125-MS13405M1R
DigiKey Part Number
G125-MS13405M1R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MS13405M1R
Description
CONN HEADER SMD 34POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 34 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MS13405M1R Models
Category
Insulation Height
0.193" (4.90mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness - Mating
8.00µin (0.203µm)
Features
Mating Flange, Pick and Place, Polarizing Key
Number of Positions
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A
Style
Voltage Rating
450V
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mated Stacking Heights
7.33mm, 7.4mm