G125-MC15005L4-0150L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 24
Datasheet
50 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.492' (150.00mm, 5.91")
Harwin’s Company Overview
G125-MC15005L4-0150L
DigiKey Part Number
G125-MC15005L4-0150L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MC15005L4-0150L
Description
1.25MM M/L 50POS 26AWG 150MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")