G125-MC11005L4-0300M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 107
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 273
Datasheet
In Stock: 24
In Stock: 0
In Stock: 0
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
Harwin’s Company Overview
G125-MC11005L4-0300M
DigiKey Part Number
G125-MC11005L4-0300M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MC11005L4-0300M
Description
1.25MM M/M 10POS 26AWG 300MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Manufacturer
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")