G125-FP10450AAL9400
DigiKey Part Number
952-G125-FP10450AAL9400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FP10450AAL9400
Description
FEMALE POWER CONTACT WITH 18AWG
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 17.7" (450.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
17.7" (450.0mm)