G125-FC10605L0-0300L
DigiKey Part Number
952-G125-FC10605L0-0300L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FC10605L0-0300L
Description
3+3 POS. FEMALE DIL 26AWG CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.984' (300.00mm, 11.81")
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")