DNMF100AC230
DigiKey Part Number
HM2222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DNMF100AC230
Description
FAN 230VAC 120MM X 1.5"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 105 CFM 4.72" L x 4.72" W x 1.50" H (119.9mm x 119.9mm x 38.1mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DNMF100AC230 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
230VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, AC, Square, 105 CFM
Series
Size / Dimension
4.72" L x 4.72" W x 1.50" H (119.9mm x 119.9mm x 38.1mm)