1591XXTSBK
DigiKey Part Number
HM3995-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1591XXTSBK
Description
BOX PLASTIC BLK 4.85"L X 3.28"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Black Cover Included 4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm) X 2.392" (60.76mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1591XXTSBK Models
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Thickness
0.079" (2.01mm)
Part Status
Active
Features
PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.392" (60.76mm)
Base Product Number
Area (L x W)
15.9in² (103cm²)