1591FABK
DigiKey Part Number
HM3899-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1591FABK
Description
FLANGE ABS 4.9X1.9X0.1 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Plastic Cover, Lid 4.933" L x 1.854" W x 0.118" H (125.30mm x 47.09mm x 3.00mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1591FABK Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Flame Retardant
Manufacturer
Hammond Manufacturing
For Use With/Related Products
1591A Series
Series
Size / Dimension
4.933" L x 1.854" W x 0.118" H (125.30mm x 47.09mm x 3.00mm)