WR9QI750CCPNAIMR6B
WR9QI750CCPNAIMR6B
WR9QI750CCPNAIMR6B
WR9QI750CCPNAIMR6B
DigiKey Part Number
1939-1569-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QI750CCPNAIMR6B
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Detailed Description
24V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
WR9QI750CCPNAIMR6B Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
60.2" (1.53m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
BIS, CAN ICES, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, IRAM, LPS, NOM, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Current - Output (Max)
750mA
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 61558-1; 62368-1
Power (Watts)
18 W