WR9QI250LCPNAIMR6B
WR9QI250LCPNAIMR6B
WR9QI250LCPNAIMR6B
DigiKey Part Number
1939-1564-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QI250LCPNAIMR6B
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Detailed Description
24V 6 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
WR9QI250LCPNAIMR6B Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
1.71" L x 2.91" W x 1.45" H (43.5mm x 74.0mm x 36.8mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
BSI, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Current - Output (Max)
250mA
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Power (Watts)
6 W