CABLE 252 RF-0300-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE252RF-0300-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 252 RF-0300-A-1
Description
COAX CBL RP-SMA TO SMA 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA RG-178 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CABLE 252 RF-0300-A-1 Models
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
GCT
Length
11.811" (300.00mm)
Series
Cable Type
RG-178
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to SMA
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
RP-SMA Jack
Color
Brown
1st Contact Gender
Male
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C