CAB497RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB497RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB497RF-0200-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB497RF-0200-A-1 Models
Length
7.874" (200.00mm)
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Features
IP Rated Unmated
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C