CAB411RF-0200-A-1-S
DigiKey Part Number
2073-CAB411RF-0200-A-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB411RF-0200-A-1-S
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 7.874" (200.00mm)
Length
7.874" (200.00mm)
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Brown
Features
Stainless Steel 303, IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C