TTL-232R-3V3-AJ
DigiKey Part Number
768-1098-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTL-232R-3V3-AJ
Description
CABLE USB SERIAL 3.3V 3.5MM PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB to TTL Serial 3.3V Cable 5.90' (1.80m) Unshielded
Category
Convert From (Adapter End)
USB-A (USB TYPE-A), Plug
Mfr
Convert To (Adapter End)
Phone Plug, Stereo, 3.50mm (1/8")