FT3HNBPK25.0-T1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FT3HNBPK25.0-T1 |
Description | OSC TCXO 25MHZ 3.3V HCMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 6mA |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |