E15GB-M-SWN-N
DigiKey Part Number
2632-E15GB-M-SWN-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E15GB-M-SWN-N
Description
1.5" TFT REFLECTIVE MONOCHROME
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Reflective Black, White TFT - Monochrome 3/4-SPI 1.5" (37.95mm) 200 x 200
Category
Diagonal Screen Size
1.5" (37.95mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
27.60mm W x 27.60mm H