GKG40015
DigiKey Part Number
2447-GKG40015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG40015
Description
CAP TRIMMER 7-40PF 100V TH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 ~ 40pF Trimmer Capacitor 100 V Top Through Hole
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
7 ~ 40pF
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
100 V