ECS-TXO32-S3-33-200-BN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO32-S3-33-200-BN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO32-S3-33-200-BN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO32-S3-33-200-BN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO32-S3-33-200-BN-TR
Description
XTAL OSC TCXO 20MHZ 3.3V SNW
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)