ECS-TXO-3225MV-250-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO-3225MV-250-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO-3225MV-250-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO-3225MV-250-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-3225MV-250-TR
Description
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz TCXO HCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-TXO-3225MV-250-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)