ECS-73-18-5PLX-AGN-TR
DigiKey Part Number
XC2781TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2781CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2781DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-73-18-5PLX-AGN-TR
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.3728 MHz ±25ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-73-18-5PLX-AGN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
7.3728 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Frequency Tolerance
±25ppm