ECS-200-10-36Q-ES-TR
DigiKey Part Number
XC2182TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2182CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2182DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-10-36Q-ES-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-200-10-36Q-ES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
10pF