WCLA2520V1-R22-R
DigiKey Part Number
283-WCLA2520V1-R22-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA2520V1-R22-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA2520V1-R22-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA2520V1-R22-R
Description
FIXED IND 220NH 1.1A 500 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.1 A 500mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1008
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)