WCLA2012V1-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCLA2012V1-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2NH 800MA 30 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 30mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 50 @ 1.5GHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 8.5GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 0805 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm) |
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max |