WCLA1608V1-8R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCLA1608V1-8R2-R |
Description | FIXED IND 8.2NH 700MA 120 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 120mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 28 @ 250MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 4.7GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0603 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max |