WCLA1608V1-330-R
DigiKey Part Number
283-WCLA1608V1-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA1608V1-330-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA1608V1-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA1608V1-330-R
Description
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM
Detailed Description
33 nH Unshielded Wirewound Inductor 600 mA 220mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
Q @ Freq
36 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max