WCLA1005V1-1R0-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCLA1005V1-1R0-R |
Description | FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.36 A 45mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 13 @ 250MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 10GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 0402 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max |