SDQ25-220-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDQ25-220-R |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 22.47UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 89.89 µH Inductance - Connected in Series 22.47 µH Inductance - Connected in Parallel 243.1mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.01 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDQ25-220-R Models |
Category | Current Saturation - Parallel 849 mA |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Current Saturation - Series 425 mA |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 243.1mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 972.4mOhm |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 22.47 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 89.89 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
Current Rating - Parallel 1.01 A | Height 0.098" (2.50mm) |
Current Rating - Series 507 mA |