SDCH1V6045-3R3M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V6045-3R3M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V6045-3R3M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V6045-3R3M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V6045-3R3M-R
Description
FIXED IND 3.3UH 4A 26 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Semi-Shielded Inductor 4 A 26mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
8.5A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)