POEB3FB1V48W1X12
DigiKey Part Number
283-POEB3FB1V48W1X12TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-POEB3FB1V48W1X12CT-ND - Cut Tape (CT)
283-POEB3FB1V48W1X12DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEB3FB1V48W1X12
Description
XFMR POE 30UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Over Ethernet (PoE) For SMPS Transformer 1500Vrms Isolation Surface Mount
Category
Voltage - Auxiliary
12V
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Voltage - Isolation
1500Vrms
Series
Inductance @ Frequency
30µH @ 100kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Applications
Power Over Ethernet (PoE)
Height - Seated (Max)
0.583" (14.80mm)
Voltage - Primary
10 ~ 57V