POEB2FB1V42W1X12
DigiKey Part Number
283-POEB2FB1V42W1X12TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-POEB2FB1V42W1X12CT-ND - Cut Tape (CT)
283-POEB2FB1V42W1X12DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEB2FB1V42W1X12
Description
XFMR POE 100UH SMD
Detailed Description
Power Over Ethernet (PoE) For SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 250kHz Surface Mount
Category
Voltage - Auxiliary
12V
Inductance @ Frequency
100µH
Frequency
250kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Primary
40 ~ 60V
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)