POEB1FB1V18W1X12 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | POEB1FB1V18W1X12 |
Description | XFMR POE 70UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Over Ethernet (PoE) For SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 250kHz Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Auxiliary 12V |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Voltage - Isolation 1500Vrms |
Series | Inductance @ Frequency 70µH @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency 250kHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Applications Power Over Ethernet (PoE) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Primary 42 ~ 57V | Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) |