PCA2V3223-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PCA2V3223-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.5A 100 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.5 A 100mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 100mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 720mA |