PCA2V3223-150-R
DigiKey Part Number
283-PCA2V3223-150-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-PCA2V3223-150-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-PCA2V3223-150-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCA2V3223-150-R
Description
FIXED IND 15UH 825MA 400 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Unshielded Wirewound Inductor 825 mA 400mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
400mA