PCA1V3223-470-R
DigiKey Part Number
283-PCA1V3223-470-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-PCA1V3223-470-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-PCA1V3223-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCA1V3223-470-R
Description
FIXED IND 47UH 500MA 900 MOHM
Detailed Description
47 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)